W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

X zamknij

lista nr 21

Samorząd wolny od politycznych kłótni

Bezpartyjny Powiat

Opieka społeczna

Priorytetowym zadaniem powiatu jest wspieranie rodziny i organizacja prawidłowego systemu pieczy zastępczej. Na terenie powiatu opiekę nad 120 dziećmi sprawują 62 rodziny zastępcze, 12 z nich to profesjonalne rodziny zastępcze zawodowe, w których przebywa 45 niespokrewnionych dzieci. Powiat wspiera finansowo rodziny zastępcze (wypłata świadczeń ustawowych) oraz umożliwia dostęp do usług terapeutycznych w środowisku rodzinnym, porad psychologicznych, prawnych i instytucjonalnych w poradniach specjalistycznych. Realizując w latach 2012–2014 pilotażowy program „Aktywny Samorząd”, tworzymy warunki do podnoszenia kwalifikacji osób niepełnosprawnych, dofinansowując naukę na studiach, kupując sprzęt specjalistyczny (wózki elektryczne, komputery, itp.).

Kliknij na zdjęcie aby powiększyć.

 

Czytaj więcej o naszych sukcesach: