W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

X zamknij

lista nr 21

Samorząd wolny od politycznych kłótni

Bezpartyjny Powiat

Przeciwdziałanie bezrobociu

Dzięki realizowanym przez Powiatowy Urząd Pracy formom aktywizacji zawodowej (co roku objętych jest nimi blisko 2 tys. osób) stopa bezrobocia w powiecie nie wzrasta, a przy tym zwiększa się liczba rejestrowanych podmiotów gospodarczych. W 2011 r. stopa bezrobocia w powiecie ostrołęckim wynosiła 19%, dla miasta Ostrołęka 15,2%, w pierwszym półroczu 2014 r. bezrobocie w powiecie wynosiło 17,8%, w Ostrołęce – 15%. Dzięki środkom z Funduszu Pracy przeprowadza się szkolenia, prace interwencyjne, roboty publiczne, staże, prace społecznie użyteczne. Z Funduszu Pracy osoby bezrobotne otrzymują też: jednorazowe środki na uruchomienie działalności gospodarczej oraz pieniądze na wyposażenie i doposażenie stanowiska pracy, zwrot kosztów opieki na osobą zależną, stypendia na kontynuację nauki, studia podyplomowe.

Kliknij na zdjęcie aby powiększyć.

 

Czytaj więcej o naszych sukcesach: