W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

X zamknij

lista nr 21

Samorząd wolny od politycznych kłótni

Bezpartyjny Powiat

Oświata

Lata 2011–2014 były czasem intensywnych inwestycji w infrastrukturę oświatową. Zbudowano dwanaście obiektów: strzelnicę z obiektami sportowymi przy ZSP w Kadzidle (boisko trawiaste do piłki nożnej i boisko wielofunkcyjne poliuretanowe, skocznia w dal), Orlik przy ZSP w Łysych, salę gimnastyczną w Troszynie oraz wykonano termomodernizację budynku ZSP w Kadzidle łącznie na kwotę ponad 13 milionów złotych, w tym ok. 9 milionów stanowią środki pozyskane ze źródeł zewnętrznych. Każdego roku w szkołach powiatowych najlepsi uczniowie otrzymują stypendia Prezesa Rady Ministrów, w ostatnich latach odebrało je 28 osób. Jednocześnie uczniowie otrzymują specjalnie fundowane Nagrody Starosty Ostrołęckiego dla najlepszych absolwentów zespołów szkół. W ciągu ostatnich czterech lat otrzymało je 30 absolwentów.

Kliknij na zdjęcie aby powiększyć.

 

Czytaj więcej o naszych sukcesach: