W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

X zamknij

lista nr 21

Samorząd wolny od politycznych kłótni

Bezpartyjny Powiat

Szanowni Państwo,

dobiega końca kadencja samorządu, dla Komitetu Wyborczego Bezpartyjny Powiat czwarta kadencja naszej udokumentowanej sukcesami pracy.

Obdarzyliście nas Państwo zaufaniem, a my dotrzymaliśmy naszych wyborczych zobowiązań:
- nie wikłaliśmy się w polityczne spory;
- konsekwentnie inwestowaliśmy w rozwój Naszego Powiatu.

Od lat jako powiat zajmujemy czołowe miejsca w ogólnopolskich rankingach inwestycyjnych powiatów. Tak jest i dzisiaj. Powiatowy samorząd dysponuje niewielkim budżetem. Dlatego pozyskujemy pieniądze ze źródeł zewnętrznych, co pozwala nam z sukcesem realizować wiele przedsięwzięć. Procentowy udział wydatków inwestycyjnych w budżecie powiatu wzrósł z 9,5% w 1999 r. do ponad 40% na koniec 2013 r.

Powiat ostrołęcki niezmiennie znajduje się w czołówce powiatów najwięcej inwestujących w infrastrukturę techniczną. W latach 2009-2011 było to III miejsce, w 2010-2012 IV, zaś w 2011-2013 V
(I miejsce na Mazowszu). Ten ranking przygotowuje pismo samorządowe Wspólnota i Uniwersytet Warszawski.

Powiat ostrołęcki został też doceniony przez Samorząd Województwa Mazowieckiego. W 2013 roku otrzymał medal pamiątkowy „Pro Masovia”. Prezydent PR uhonorował starostę ostrołęckiego Stanisława Kubła za pracę
i działania na rzecz samorządu Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski.

 

Czytaj więcej o naszych sukcesach: